середа, 30 листопада 2016 р.

Залишки стародавнього підземного тунелю випадково знайшли в центрі Рівного

Підземний хід, якому понад 200-300 років, випадково знайшли у Рівному у центральному парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка. Поблизу пам’ятника провалився асфальт, а коли яму закидували, побачили тунель. Про це повідомив кореспонденту УНН начальник управління культури та туризму Рівненського міськвиконкому Тарас Максименко.
Як повідомив Т.Максименко, історичну складову знахідки мають визначити археологи, яким уже направили відповідне прохання.
Археологи теж оглядали знахідку. За попередніми висновками, у парку колись розташовувалася резиденція князів Любомирських. Не виключають, що тунель вів до монастиря.

понеділок, 28 листопада 2016 р.

26 листопада Україна вшановувала жертв Голодомору

«Голодомор не зламав» – до Дня пам’яті Голодомору цьогоріч згадуватимуть видатних діячів, які пережили геноцид. Пам’ятні заходи відбудуться по всій Україні та в 32 країнах світу.
Цього року національні пам’ятні заходи присвячені людям, які змогли реалізувати себе, попри травму пережитого у 1932-1933 роках. «Голодомор не зламав» – ані цих людей, ані наш народ.
Результатом Голодомору стали не лише мільйони вбитих та опустілі українські домівки, а й спустошені душі тих, хто пережив 1933-й. Людям боляче було гадати, якими б вони стали, якби не Голодомор, що назавжди поламав їхні життя.
«Голод обраний як зброя геноциду дав Сталіну можливість не лише забрати життя у мільйонів українців, але вбити тих із них, хто пережили масове вбивство, – пояснює історик Володимир В’ятрович. – Вбити їх як українців: ті, хто вижили, добровільно позбавлялися власної мови, культури, традицій, переплавлювалися у безликий «совєтський народ». Вбити їх як людей: перетворити в істот, позбавлених почуття гідності, понизити до рівня тваринного існування, а згодом вмонтувати в якості гвинтиків у тоталітарну машину».
Проте геноцид зламав не усіх. Серед тих, хто вижили фізично, були й такі, хто не дав знищити себе духовно. Інститут національної пам’яті обрав серед тисяч видатних українців 15 незламних героїв, щоб особливо вшанувати їх пам’ять цьогоріч.
Це – автор Акта проголошення незалежності України у 1991-му Левко Лук’яненко, оперна співачка Євгенія Мірошниченко, дисиденти Іван Світличний та Олекса Тихий, видатна художниця Катерина Білокур, письменники Василь Барка, Олесь Гончар, лікарка Нонна Ауска, поет Дмитро Білоус, філософ Микола Руденко, модель Євгенія Сакевич-Даллас, творець музеїв Михайло Сікорський, кінодраматург Борис Хандрос, прозаїк Анатолій Дімаров, живописець Опанас Заливаха.
«До 40 років я не хотіла розмовляти про цю болючу для мене тему. — згадувала  Євгенія Сакевич-Даллас, модель і громадська діячка. — Проте цей душевний біль неможливо було викорінити з мого серця. І я розповідала мою історію друзям… Люди, незнайомі з історією України, до глибини серця були зворушені».
Українці не дали знищити себе духовно. Всупереч несприятливим обставинам радянської дійсності наступних років, багато хто стали митцями, художниками, письменниками, перекладачами, науковцями, громадськими діячами та збагатили українську і світову культуру.

субота, 12 листопада 2016 р.

З 1 січня мінімальна зарплата вчителів становитиме 5266 грн, але у тих у кого вища категорія уточнили в уряді


За словами Андрія Реви, тарифні розряди вчителів підвищено на дві одиниці. І це буде додатково враховуватися при підвищенні рівня окладу з 1 січня 2017 року. Наприклад, заробітна плата вчителя вищої категорії, що буде віднесено до 14 розряду (а в минулому році це був 12 розряд), складатиме від 5 266 гривень до 6 841 гривні. Учитель без категорії отримуватиме від 3960 до 4853 гривень. Тобто заробітна плата буде вища в півтора-два рази, ніж у тих, хто отримує мінімальну заробітну плату. Мова про зрівнялівку не доречна.
Стосовно законодавчих змін, що їх потрібно внести для прийняття Закону про державний бюджет зі встановленням мінімальної заробітної плати в 3200 гривень, то урядовець підкреслив: мова йде насамперед про незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини, коли збільшення мінімальної зарплати автоматично веде до перерахунку інших виплат і вимагає додаткових коштів. Для цього необхідно зняти всі штучні обмеження зростання мінімальної заробітної плати, визначити її основну роль, як нижньої межі оплати праці за відпрацьований повний робочий місяць. Саме такий підхід до мінімальної заробітної плати застосовується міжнародними нормами та практиками всіх європейських країн.
„Треба припинити практику застосування мінімальної заробітної плати при побудові схем посадових окладів окремих працівників, – сказав Міністр соціальної політики. – Зокрема, суддям, працівникам Рахункової палати, державним службовцям, державним органам розслідування та іншим. Крім цього, показник заробітної плати широко використовується при визначенні штрафів, надання адміністративних послуг, судового збору, суми податків тощо”.
Також Міністр соціальної політики сказав, що Уряд продовжує працювати над осучасненням пенсій, призначених у попередні роки, про що було дано відповідні доручення Прем’єр–Міністром України Володимиром Гройсманом. Пропозиції щодо цього будуть внесені найближчим часом.
Уряд діє покроково: спочатку підвищується мінімальна заробітна плата, завдяки чому бюджет отримує необхідний ресурс, а потім цей ресурс використовуватиметься для підвищення інших соціальних стандартів.

понеділок, 7 листопада 2016 р.

Сенсацією закінчилися археологічні розкопки на всесвітньо відомому Більському городищі

Сенсацією завершилися цьогорічні археологічні розкопки на всесвітньо відомому Більському городищі, що у Котелевському районі. Там харківські науковці знайшли унікальне для лівобережжя України скіфське золото, передає Лтава.
Місто Гелон почали вивчати науковці сто десять років тому. За цей час тут працювало чимало різних експедицій, але нікому ще не вдалося знайти таку кількість золотих прикрас. Коштовності просто сипалися з одного майже непримітного, невиразного кургану на некрополі Скоробір.
Це сталося в останній день роботи експедиції – розповідає її керівник Ірина Шрамко: «Ми їхали сюди на курган, а по телефону Станіслав Анатолійович сказав що знайшов золоту бляшку із зображенням козлика. Я подумала що він жартує».
«Я ніколи стільки не знаходив золота я один раз знайшов бляшку розміром сантиметр на сантиметр, а тут їх декілька десятків», – розповідає Станіслав Задніков старший науковий співробітник музею археології Харківського національного університету ім. Каразіна.Витривалі археологи настільки втомилися, що визбирували золоті прикраси лежачи. Як і більшість курганів, цей був пограбований ще за скіфських часів.
У Більську знайшли близько 30 золотих виробів скіфів.