понеділок, 31 жовтня 2016 р.

Уряд України затвердив план святкування століття Української революції 1917-1921 років

За словами міністра культури Євгена Нищука, у Києві планують спорудити монумент Соборності та пам’ятник Симону Петлюрі.
Кабінет міністрів України на засіданні у середу, 26 жовтня, затвердив план заходів щодо святкування 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників. План передбачає спорудження в Києві монумента Соборності та пам’ятника главі Директорії та головному отаману Української Народної Республіки Симонові Петлюрі.
“Цим проектом передбачається проведення заходів протягом 2017-2021 років за участю представників іноземних держав”, – сказав міністр культури України Євген Нищук на засіданні уряду. За його словами, планується спорудження монумента Соборності та пам’ятника Симонові Петлюрі в Києві, а також монументів, пам’ятних дощок і пам’ятників у регіонах.

середа, 26 жовтня 2016 р.

З 1 січня жоден працюючий українець не повинен отримувати зарплату менше 3200 грн

Уряд ініціює двократне збільшення мінімальної заробітної плати – до 3200 гривен. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.
“Ми пропонуємо, щоби у 2017 році мінімальна заробітна плата в Україні дорівнювала 3200 гривень. Ми з вами забезпечимо в країні двократне збільшення мінімальної заробітної плати. Це означає єдине, що з 1 січня жоден громадянин України не буде отримувати менше ніж 3200 грн”, – заявив Володимир Гройсман, презентуючи рішення Уряду.
Прем’єр-міністр зазначив, що ця ініціатива попередньо була обговорена з Президентом України, представниками фракцій коаліції Парламенту, усередині Уряду і було знайдене спільне рішення, яке дає можливість зробити перші кроки з наведення порядку і оцінки праці українських громадян.
Голова Уряду наголосив, що праця українських громадян є недооцінена. У зв’язку з цим, “потрібно створити систему, за якої праця українських громадян розпочне отримувати належну заробітну плату”, – наголосив Володимир Гройсман.
Прем’єр-міністр нагадав, що Уряд напередодні затвердив споживчий кошик, який у 2017 році дорівнюватиме 3200 грн. Таким чином, вперше за 25 років незалежності мінімальна заробітна плата громадян дорівнює реальному, фактичному і юридичному прожитковому мінімуму.
“У країні цього ніколи не було. Люди завжди жили за межею можливого. Вони вдвічі менше отримували кошти, ніж мінімально необхідні для життя”, – зазначив Володимир Гройсман.

субота, 22 жовтня 2016 р.

Рада ухвалила спільну з Польщею і Литвою декларацію про Другу світову

Верховна Рада ухвалила спільну із Польщею і Литвою декларацію, яка віддає шану жертвам, яких зазнали народи трьох країн під час Другої світової війни, та засуджує “зовнішніх агресорів”.
За ухвалення декларації проголосували 243 депутатів.
У четвер таку ж постанову має проголосувати і польський Сейм, а литовський парламент має ухвалити її пізніше.
Зокрема в декларації наголошено, що до Другої світової війни призвів пакт Ріббентропа-Молотова, укладений між Радянським Союзом і нацистською Німеччиною.
“Спільно й одночасно приймаємо цю Декларацію Пам’яті і Солідарності, аби віддати шану мільйонам жертв, яких зазнали наші народи під час Другої світової війни, та засудити зовнішніх агресорів, що намагались знищити нашу незалежність”, – йдеться у документі.
Як ідеться у пояснювальній записці до документу, необхідність затвердження цієї декларації пов’язана з “агресією Росії проти України, яка продовжує загарбницьку практику СРСР”.

середа, 19 жовтня 2016 р.

Роковини наймасовішої депортації українців до Сибіру: 10 маловідомих фактів


19 жовтня 2016 року минає 69 років з часу масового виселення населення з Західної України до Сибіру. 

 10 фактів про депортацію, про які мало хто знав.


1. У 1944 році на західноукраїнський землях розпочалася активна “радянізація” населення. Таку політику супроводжували масові репресії “ворогів народу”.
2. Таким чином радянська влада хотіла послабити визвольний рух на Західній Україні, залишити ОУН та УПА без підтримки, зокрема свіжої сили. Та на офіційному рівні радянська влада запевняла, що ведеться боротьба проти родичів бандитів, куркулів, а також виселяють ворогів робочого класу.
3. Місцеве населення депортували у віддалені регіони СРСР, зокрема в Сибір.
4. Тільки у Львівській області у жовтні 1944 року підготували списки на виселення 10 тисяч 517 осіб.
5. Вже у 1945 році у віддалених регіонах СРСР було понад 2 млн спецпоселенців
6. Лише за три дні, з 19 по 21 жовтня 1947 року, до Сибіру вивезли 150 тисяч українців.
7. 21 жовтня 1947 року за добу виселили майже 80 тисяч українців. О шостій ранку людей розбудили військові, увірвавшись у домівки. Кілька хвилин на збори, потім вози, залізнична станція і потяг на Сибір.
8. Майно виселенців конфіскували й передали в державну власність – тобто в колгоспи.
9. Людей розкинули по різних місцинах. Когось відправили працювати на вугільні шахти, когось – у сільське господарство. Хтось жив у бараках, а для когось новою домівкою стала тюрма. Траплялося так, що деякі сім’ї були розділені по різних таборах.
10. Операція “Захід” таки послабила український визвольний рух. Після десятків років заслання дехто повернувся на рідну землю, а дехто прижився на чужій. І аж до часів “перебудови” мало хто знав про цю трагічну сторінку в історії України.

понеділок, 10 жовтня 2016 р.

Має бути підготовлений якісний підручник для вивчення історії України – Президент

Президент Петро Порошенко наголошує, що в попередні роки та в радянські часи історія України була викривлена.
«Навіть зараз над якісним підручником української історії треба ще добре попрацювати», – зазначив Глава держави, відповідаючи на питання студентів щодо ролі середньої та вищої школи у формуванні історичної свідомості українців.
Президент додав, що в Уряді це ставлять одним із першочергових завдань.
Глава держави також вважає, що інтерес до історії та її вивчення залежить від вчителя. «Дуже важливо, щоб студент-історик з першого курсу вмів думати і сам робити висновки. І потім їх захищати. Як кажуть – якщо ти переконав себе, то зможеш переконати і інших», – наголосив Петро Порошенко.
Президент також відзначив важливість ефективної інформаційної політики. Зокрема, Глава держави розповів про спеціальний трастовий фонд НАТО щодо стратегічних комунікацій, а також проект зі створення потужного російськомовного панєвропейського каналу за кошти ЄС, який би давав альтернативну інформацію. Глава держави підкреслив, що російські телеканали показують викривлені факти та просувають євроскептицизм: «Сотні мільйонів доларів витрачає Росія на так звані стратегічні комунікації».
Глава держави закликав українських істориків публічно доносити правду. «Виграє той, хто каже правду», – наголосив він.

День Учителя



Трагедія Бабиного Яру


29 вересня - 150 років з дня народження Михайла Грушевського

Груше́вський  Миха́йло Сергі́йовичукраїнський історик, громадський та політичний діяч. Голова Центральної Ради Української Народної Республіки(19171918). Член Історичного товариства імені Нестора-Літописця, дійсний членЧеської АН (1914), почесний член Київського товариства старожитностей і мистецтв(1917), член-кореспондент ВУАН (1923) та АН СРСР (1929), багаторічний головаНаукового Товариства ім. Шевченка у Львові (18971913), завідувач кафедри історії Львівського університету (18941914), автор понад 2000 наукових праць.


Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи»

Указ спрямований на забезпечення гідного вшанування громадянської мужності учасників революційних подій у відстоюванні прав людини та європейського майбутнього України, їх відданості ідеалам свободи, справедливості та утвердження в нашій державі демократичних цінностей.
День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада – у день початку подій, які стали для України історичними: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Президент доручив Уряду утворити Організаційний комітет із підготовки та відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи, залучивши до його роботи представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, територіальних громад, активних учасників революційних подій, представників громадської організації «Родина Героїв Небесної Сотні», організацій громадянського суспільства, вітчизняних науковців.
Цього дня також буде вшановано мужність і героїзм учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, волонтерів, інших патріотів, які відстоюють територіальну цілісність України, захищають надбання Революції Гідності.
Указ містить низку доручень Уряду, спрямованих на гідне відзначення згаданих річниць, зокрема вирішення питання виділення земельної ділянки у Києві для спорудження меморіалу Героям Небесної Сотні, забезпечення діяльності Національного «Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності».
Крім того, закордонні дипломатичні установи України мають провести заходи у зв’язку з Днем Гідності та Свободи, сприяти у відзначенні цієї події українській громадськості за кордоном.